Przedszkole dzisiaj

Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu „Przyjaźni”, przy ulicy 26 Kwietnia 3. Jest to placówka jedenasto oddziałowa mieszcząca się w dwuskrzydłowym budynku połączonym łącznikiem.

W lewym skrzydle budynku na parterze znajduje się przedszkolna biblioteka „Sowy mądrej głowy”, pokój Pani intendentki oraz sale zabaw i szatnie grupy I „Misiaczki”, grupy II „Słoneczka”, grupy V „Weseli odkrywcy”. Na piętrze w lewym skrzydle mieści się pokój Pani księgowej oraz sale zabaw i szatnie grupy III „Skrzaty” i grupy IV „Puchatki”.

W prawym skrzydle budynku na parterze znajdują się sale zabaw i szatnie grupy VI „Wiewióry” i grupy VII „Żółwie”, grupy X „Piraci” oraz grupy XII „Krasnale”. Na piętrze w prawym skrzydle budynku znajduje się gabinet nauczycieli, pokój logopedy oraz sale zabaw i szatnie grupy VIII „Motyle” i grupy IX „ Żeglarze”.

W korytarzu łączącym oba skrzydła budynku mieści się gabinet Pani Dyrektor i gabinet Pani Wicedyrektor.

Przedszkole posiada bardzo duży plac zabaw wokół placówki, który podzielony jest na sektory zajmowane przez poszczególne grupy wiekowe dzieci.

W ostatnich latach nauczycielki, chcąc uatrakcyjnić ofertę przedszkola, wprowadziły wiele innowacji pedagogicznych, oraz przystąpiły do realizacji ciekawych programów, często ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.

W trakcie realizacji programu „ Klubu Czytających Przedszkoli”, promującego wśród dzieci, zamiłowanie do czytelnictwa, zrodził się pomysł otworzenia biblioteki. Wkrótce, w niewielkim pomieszczeniu i na razie z nielicznym księgozbiorem, zorganizowano „Bibliotekę Sowy Mądrej Głowy”. Dzieci z entuzjazmem przyjęły otwarcie biblioteki, licznie odwiedzając ją z rodzicami, wszyscy chętnie korzystają z możliwości wypożyczania pięknych i ciekawych książek. Biblioteka co roku wzbogaca się o nowe egzemplarze, dzięki współpracy z hurtownią książek i wiosennym kiermaszom organizowanym w przedszkolu.

Najnowszym osiągnięciem całej Rady Pedagogicznej jest objęcie najstarszych grup profilaktycznym programem zdrowia emocjonalnego małego dziecka „Przyjaciele Zippiego”. Trzeba tu wspomnieć, że nasze przedszkole pilotażowo wprowadziło ten program już w roku szkolnym 2005/2006. Program przyniósł widoczne efekty już w początkowej fazie realizacji, zaciekawił dzieci, zadziwił dorosłych, zarówno nauczycieli jak i rodziców i dlatego jest kontynuowany w kolejnych grupach zerowych, przygotowując dzieci do radzenia sobie ze zwykłą i niezwykłą codziennością.

Skip to content