Przedszkole dzisiaj

Przedszkole zlokalizowane jest na osiedlu „Przyjaźni”, przy ulicy 26 Kwietnia 3. Jest to placówka jedenasto oddziałowa mieszcząca się w dwuskrzydłowym budynku połączonym łącznikiem.

W lewym skrzydle budynku na parterze znajduje się przedszkolna biblioteka „Sowy mądrej głowy”, pokój Pani intendentki oraz sale zabaw i szatnie grupy I „Misiaczki”, grupy II „Słoneczka”, grupy V „Weseli odkrywcy”. Na piętrze w lewym skrzydle mieści się pokój Pani księgowej oraz sale zabaw i szatnie grupy III „Skrzaty” i grupy IV „Puchatki”.

W prawym skrzydle budynku na parterze znajdują się sale zabaw i szatnie grupy VI „Wiewióry” i grupy VII „Żółwie”, grupy X „Piraci” oraz grupy XII „Krasnale”. Na piętrze w prawym skrzydle budynku znajduje się gabinet nauczycieli, pokój logopedy oraz sale zabaw i szatnie grupy VIII „Motyle” i grupy IX „ Żeglarze”.

W korytarzu łączącym oba skrzydła budynku mieści się gabinet Pani Dyrektor i gabinet Pani Wicedyrektor, sala zabaw grupy XI „Tygryski”, pokój do nauki języka angielskiego..

Przedszkole posiada bardzo duży plac zabaw wokół placówki, który podzielony jest na sektory zajmowane przez poszczególne grupy wiekowe dzieci.

W ostatnich latach nauczycielki, chcąc uatrakcyjnić ofertę przedszkola, wprowadziły wiele innowacji pedagogicznych, oraz przystąpiły do realizacji ciekawych programów, często ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.

W trakcie realizacji programu „ Klubu Czytających Przedszkoli”, promującego wśród dzieci, zamiłowanie do czytelnictwa, zrodził się pomysł otworzenia biblioteki. Wkrótce, w niewielkim pomieszczeniu i na razie z nielicznym księgozbiorem, zorganizowano „Bibliotekę Sowy Mądrej Głowy”. Dzieci z entuzjazmem przyjęły otwarcie biblioteki, licznie odwiedzając ją z rodzicami, wszyscy chętnie korzystają z możliwości wypożyczania pięknych i ciekawych książek. Biblioteka co roku wzbogaca się o nowe egzemplarze, dzięki współpracy z hurtownią książek i wiosennym kiermaszom organizowanym w przedszkolu.

Najnowszym osiągnięciem całej Rady Pedagogicznej jest objęcie najstarszych grup profilaktycznym programem zdrowia emocjonalnego małego dziecka „Przyjaciele Zippiego”. Trzeba tu wspomnieć, że nasze przedszkole pilotażowo wprowadziło ten program już w roku szkolnym 2005/2006. Program przyniósł widoczne efekty już w początkowej fazie realizacji, zaciekawił dzieci, zadziwił dorosłych, zarówno nauczycieli jak i rodziców i dlatego jest kontynuowany w kolejnych grupach zerowych, przygotowując dzieci do radzenia sobie ze zwykłą i niezwykłą codziennością.